Робота по безвізу: можливості та перспективи

Безвізовий режим з країнами ЄС, що запрацював з червня 2017 року, відкрив перед українцями багато можливостей. Це, зокрема, змога подорожувати, не обтяжуючись збором купи документів і довідок. А як щодо працевлаштування за кордоном? Чи реально знайти роботу за межами нашої держави лише з біометричним паспортом, без робочої візи?

Варто зазначити, що безвізовий режим дозволяє громадянам України перебувати на території Євросоюзу протягом 90 днів. Але працювати чи здійснювати підприємницьку діяльність він права не дає. Тобто для працевлаштування у більшості країн ЄС робочу візу робити доведеться. Хоча є й винятки.

Офіційний дозвіл працювати за біометричним паспортом (без робочої візи) українцям надала Польща. Законодавство цієї країни дає право на роботу негромадянам ЄС, які в'їжджають на її територію у рамках безвізового руху. Проте тут теж існує чітко регламентована процедура.

Є два можливих варіанти: або ви маєте заяву польського роботодавця про намір оформити вас на роботу (так зване «освядчення»), де вказані термін роботи, її умови та зарплата, або в'їжджаєте до Польщі по біометричному паспорту і вже на місці працевлаштовуєтеся. У другому випадку роботодавець має у найкоротший термін оформити вам дозвіл на працю, зареєструвавши у Повітовому бюро відповідну заяву.

Згідно з умовами безвізового режиму, перебувати на території Євросоюзу можна не більше 90 днів (на кожні 180 днів). Це правило стосується і безвізових робітників. При порушенні цієї умови вас можуть оштрафувати та депортувати на термін від півроку до 3 років. Офіційна робота в Польщі для українців на довший термін можлива лише за наявності довготермінової робочої польської візи (робиться в Україні) або дозволу на проживання в Польщі (карти побиту), який надається на основі біометричного паспорта та трудового договору.

Пам'ятайте, все вище сказане стосується лише роботи в Польщі, і їхати працювати на основі біометричного паспорта в інші безвізові країни через польський кордон ви не маєте права. Незважаючи на безвізовий режим, кожна країна має свої законодавчі норми щодо працевлаштування іноземців.

Ще однією країною, де можна легально влаштуватися на роботу по біометричному паспорту, є Угорщина. З липня 2016 року українці могли в'їхати сюди по туристичній візі і вже на місці отримати дозвіл на роботу. З моменту введення безвізового режиму візу взагалі робити не потрібно. Відтепер дозвіл на працю видається на основі біометричного паспорта і діє 90 днів. Для довшого перебування в Угорщині треба оформити дозвіл на проживання.

Як бачимо, вигідна робота за біометричними паспортами – цілком реальна перспектива. Для отримання кваліфікованої консультації звертайтеся в агентство з підбору персоналу «ARBEITEN». Ми допоможемо знайти роботу вашої мрії!